رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، مهم ترین وظیفه اندیشمندان و حوزویان ودانشگاهیان را تلاش برای ساخت تمدن باشکوه و نوین اسلامی دانسته اند و راه رسیدن به ان را در جنبش نرم افزاری و تولید علم و نهضت ازاد اندیشی دانسته اند و لذا بر ماست که در این مسیر با تمام توان بکوشیم. برای ساختن تمدن با شکوه اسلامی، لازم است که شناخت دقیق هویت اسلامی و تاریخ تمدن مسلمین و نگاه دقیق آینده شناسانه و شناخت رقبا و دشمنان بالفعل و بالقوه را در راس مطالعات خود قرار دهیم تا بتوانیم در رشته هایی که در حوزه ودانشگاه در حال تحصیل هستیم، در این مسیر قدم برداریم. بی شک تلاش برای مهندسی علم و فرهنگ و مدیریت شبکه تحقیقات با تکیه برمبانی اسلامی، از مهم ترین ارکان تولید و مدیریت دانش بومی- اسلامی است.

برای ایستادن در برابر فتنه و جنگ نرمی که دشمنان  به راه انداخته اند، چاره ای جز مطالعه نظام مند نیست. شناخت منابع خوب، یکی از مهم ترین عوامل بهره دهی مطالعات در زمان کمتر و مدیریت زمان می باشد. بحث دشمن شناسی متاسفانه در کشور ما جدی گرفته نشده است و لازم است که در تمام رشته های دانشگاهی و حوزوی در این مسیر بکوشیم تا سیطره تمدن یهودزده غرب را از زندگی خود برکنیم و موانع ذهنی و تبلیغاتی تولید علم اسلامی را از سر راه برداریم. با توجه به قرآن کریم، این نکته اهمیت صدچندان می یابد؛ چرا که بیش از هزار آیه از قرآن مجید درباره یهودیان دنیا طلب می باشد. اگر اضافه کنیم که آیات متعددی نیز به بحث شگردهای شیطان در وسوسه بشر پرداخته اند و آیاتی نیز به بحث شیوه های جنگ روانی و سایبرنتیک دشمنان حق اختصاص یافته شده است، اهمیت بحث دشمن شناسی، اهمیت این بحث بیش از پیش شناخته می شود. از آنجا که قرآن برای همه ابنای بشر و همه متخصصین وعوام آمده است، پس مطالعات جدی دشمن شناسی و اسلام شناسی و غرب شناسی و جنبش نرم افزاری و تولید علم، اختصاص به افراد خاص و رشته خاصی ندارد و همه باید در این مسیر کوشا باشند.

در این لیست تلاش می کنیم در موضوعات مشخص شده، منابع و کتاب هایی را نه به عنوان لیست کامل، که به عنوان شروع جدی و هدفمند و برنامه ریزی شده به شما دوستان پیشنهاد دهیم تا ان شاء الله شما خود در مطالعات بعدی این لیست را تکمیل کنید. قطعا علایق شخصی و ضرورت های منطقه ای و زمان و مکان نیز در اصلاح این لیست موثر خواهد بود. تلاش شده است که تلفن انتشارات هر کتاب نیز در انتهای معرفی هر کتاب آوردهشود تا در تهیه آن کتاب دچار مشکل نشوید.  امید که بتوانیم از نظرات اصلاحی شما نیز بهره مند گردیم.منتظر نظرات شماهستیم: mersad313@gmail.com وhttp://daneshpajooh.blogfa.com/post-105.aspx

در این لیست نسبتا جامع در این موضوعات کتاب های مفیدی معرفی شده اند:

الف. جنبش نرم افزاری و تولید علم و نهضت آزاد اندیشی

ب.اسلام شناسی،جهان بینی وعقایدوکلام وعرفان وسیره و تربیت اسلامی

ج. آخرالزمان، آینده شناسی، موعود پژوهی، مهدویت

د. غرب شناسی

ه. مسیحیت شناسی انتقادی، مسیحیت صهیونیستی

و. یهودشناسی انتقادی و صهیون پژوهی و ماسون شناسی و دشمن شناسی

ز. شناخت و تحلیل رسانه و سینما و هنر

 ح. تاریخ (مقام معظم رهبری خواندن تاریخ را بر جوانان واجب کرده اند.)

ط. بهائیت پژوهی

ی. مقالات مفید

ک. معرفی مجلات  و سی.دی های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

برای دیدن لیست کامل کتب ادامه همین مطلب را نیز می توانید ببینید:

منبع:وبسایت صهیون پژوه